http://se.nnetswitch.com
Hem > Produkter > Fiber Converter(Totalt 24 Produkter för Fiber Converter)

Fiber Converter - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

Vi är specialiserade Fiber Converter tillverkare och leverantörer / fabrik från Kina. Partihandel Fiber Converter med hög kvalitet som lågt pris / billigt, ett av de Fiber Converter ledande varumärkena från Kina, Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd.
10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Dual Fiber 10/100 Media Converter , SM Fast Media Converter , 10 / 100M SC Fiber Media Converter

N-net 10 / 100M Media Converter Dual Fiber SC SM NT-1100D, Media Converter, kan implementera dataöverföring mellan twisted pair elektriska signaler och optiska signaler som är de två typerna av nätverksanslutningsmedia.Fiber Converter kan förlänga...
10 / 100M Intern Fiber Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Intern Media Converter , Snabb Intern Fiber Media Converter , Fast Fiber Media Converte

N-net 10 / 100M Intern Fiber Media Converter NT-S1100D Media Converter är en ny produkt som används för optisk överföring via höghastighets Ethernet. Fiber Converter kan växla mellan twisted pair och optisk och reläterande över 10/100 Base-TX och...
Ej hanterad Fast Ethernet POE-omkopplare

Märke: N-net

Förpackning: kartong

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Snabb POE Media Converter , Industrial Poe 10 / 100M Switch , POE 10/100 Mbps Switch

N- nätövervakad Fast Ethernet POE-omkopplare NT-IN311-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten...
Industriell snabb Ethernet-omvandlare

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Fast Industrial Media Converter , 10 / 100M Fiber Converter , Industrial Fast Fiber Media Converter

Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit POE Media Converter-serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och...
industriell gigabit POE media converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: IEEE802.3 Af Standard POE Media Converter , Gigabit POE Median Converter , POE Gigabit Media Converter

Översikt NT-IN311 Industrial Gigabit POE Media Converter-serien är 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten...
Industriell 10/100 / 1000M mediekonverterare

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: 10/100 / 1000M Industrial Medai Convereter , Gigabit Industrial Medai Convereter , Industrial Medai Convereter Gigabit

Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit Ethernet Switch- serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Gigabit Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och...
Managed Ethernet Fiber Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Hanterad fristående mediaomvandlare , 10 / 100M Managed Media Converter , Fast Managed Fiber Media Converter

Managed Ethernet Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Managed Media Converter är mellan ett 10 / 100Base-Tx segment och ett 100Base-FX segment. Media Converter Fiber To Ethernet är främst avsedd för stora, högre hastighet / bandbreddskrävande...
industriell 2 RJ45 portar media omvandlare

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Industrial 2 RJ45 Ports Media Converter , Industriell Gigabit Fiber Media Converter , 2 RJ45 Ports Media Converter

Översikt NT-IN 312 Industrial Gigabit Ethernet Switch- serien är 2-port 10/100 / 1000Base-TX till 1000Base-SX / LX Industrial Fiber Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 100Km via fiberporten, och UTP-porten...
10G XFP till XFP 3R Repeater

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: 10G XFP till XFP 3R Repeater , 10G XFP 3R Repeater , XFP till XFP 3R Repeater

N-net 10G XFP till XFP 3R Repeater NT-XG002 Fiber Media Converter kopplar uppkopplat 10 Gigabit Ethernet-länkar över multimode eller single mode fiber. Varje fiberoptisk omvandlare levereras med två pluggbara transceiverportar för XFP till XFP,...
10 / 100M Intern Card Type Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Card Type Media Converter , Intern kort typ Media Converter , Fast Card Type Media Converter

N-net 10 / 100M intern korttyp Media Converter NT-1100D, Fiber To Ethernet Converter, kan omvandla elektriska signaler från 10Base-T och 100Base-TX twisted par med optiska signaler på 100Base-FX. Fast Media Converter kan ersätta media omvandlare med...
100KM Gigabit Fiber Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: 100KM Gigabit Fiber Media Concerter , 100KM Fiber Media Concerter , 100KM Media Concerter

N-net 100KM Gigabit Fiber Media Converter NT-3011 / NT-3011S Gigabit Fiber Ethernet Converter antar växlingsteknik för att uppfylla mediaomvandling. 10/100 / 1000M Media Converter överensstämmer med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab...
Single Fiber Media Converter för dataöverföring

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Ethernet Dual Fiber Optic Media Converter , Media Converter Optisk Fiber , 100M fiberoptiska mediaomvandlare

N-net Single Fiber Media Converter för dataöverföring, snabb Ethernet Media Converter NT-S1100, Fiber Converter, är en omvandlare av övergång mellan kortdistans Ethernet-signaler och långdistansoptiska signaler. Fast Media Converter äger single...
Fiber Media Converter Chassis 16 Slots

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 2000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Bag/Bags

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Media Converter Chassis DC-strömförsörjning , Fiber Converter Chassis 16 Slots , Omvandlare Chassi DC-strömförsörjning

NT-net Fiber Media Converter Chassis 16 Slots NT-R16SN är 2U high 19`` Rack, 17slot modulärt medieomvandlare chassi med överflödig ström och all hot swap plug design. Media Converter Chassis 16 Slot har 16 slitsar framför för media-omvandlare...
10-100 PoE Industrial Ethernet-to-Fiber Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: 10-100M PoE Industrial Ethernet-to-Fiber Converter , 10-100M PoE Industrial Media Converter , 10-100M PoE Industrial Converter

Översikt N-net NT-IN111 Industrial Fast POE Media Converter-serien är 10 / 100Base-TX till 100Base-FX Industrial Media Converter. Det kommer att förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till 120Km via fiberporten, och UTP-porten kan fungera vid...
10 / 100M Ethernet över 2-Wire Converter

Märke: N-net

Förpackning: kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Ethernet över 2 trådar , Ethernet över 2-omvandlare , 10 / 100M Ethernet över 2-Wire Converter

N-net 10 / 100M Ethernet över 2-Wire Converter NT-ENU1400 UTP Ethernet-omvandlare kan överföra via telefonlinje, Ethernet-kabel och tvinnat par. UTP-kabelomvandlaren med utmärkt blixtskydd och anti-interferenskapacitet. I den verkliga arbetsmiljön...
Icke-hanterad Gigabit Fiber Ethernet Switch

Märke: N-net

Förpackning: 19 st / kartong

Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: ISO9000, CE, FCC

Märka: Gigabit Fiber Ethernet Switch , Icke-hanterad Fiber Ethernet Switch , Icke-hanterad Gigabit Fiber Ethernet Switch

N-net icke-hanterad Gigabit Fiber Ethernet Switch NT-G2400 är en L2-funktion gigabit Ethernet-switch. Denna fiberbrytare är utrustad med 4 Gigabit TP-portar som rymmer valfri 10/100 / 1000Base-T och 2 fiberportar med 1000M SFP eller SC 1 * 9-modul....
Industrial Unmanaged 10 / 100M PoE Fiber Switch

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Industrial Unmanaged PoE Fiber Switch , Industrial Unmanaged 10 / 100M PoE Switch , Industriell 10 / 100M PoE Fiber Switch

Översikt N-net NT-IN114 Industrial Fast Ethernet POE -switchserien är quad-port 10 / 100Base-TX till enport 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter med enfibrerport och dubbla kopparportar. Omvandlarna kan förlänga överföringsavståndet...
Industriell Fiber Redundancy PoE Fast Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Industriell Fiber Redundancy PoE Converter , Industrial Fiber Redundancy Media Converter , Fast Fiber Redundancy Fast Media Converter

Översikt N-net NT-IN121 Industrial Ethernet-switchserien är 3-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter som stöder konvertering mellan en-port 10 / 100Base-TX och dual-port 100Base-FX. Omvandlarna är konstruerade för kritiska nätverk...
Industriell Fiber till Ethernet PoE Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Industriell Fiber till Ethernet PoE Converter , Industrial Fiber PoE Media Converter , Industriell Ethernet PoE Media Converter

Översikt N-net NT-IN112 Industrial Fast Ethernet POE Switch- serien är 10 / 100Base-TX till 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter med enfibrerport och 2 kopparportar. Omvandlarna kan förlänga överföringsavståndet för nätverk upp till...
RS485 / 232/422 Industriell snabb Ethernet PoE Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: RS485 / 232/422 Industriell snabb PoE Media Converter , RS485 / 232/422 Industrial PoE Media Converter , RS485 / 232/422 Industrial Fast PoE Converter

Översikt N-net NT-IN114D Industrial Fast Ethernet POE Switch-serien är industriell växel som utrustar 4 10 / 100M UTP-port med låghastighetsdataport. Det ger 4 10 / 100Base-T-portar, 3 låghastighetsdataport och 1100FX-port. Med strikt industriell...
Industriell fiber till koppar 10 / 100M PoE Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Industriell PoE Media Converter , Industriell Fiber till Koppar Media Converter , Industrial Fiber 10 / 100M PoE Media Converter

Översikt N-net NT-IN122 Industrial Ethernet Switch-serien är 2-port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter, som stöder konvertering mellan single-port 10 / 100Base-TX och dual-port 100Base-FX. POE-omkopplaren Industrial Fast Ethernet är...
Industriell 10/100 / 1000M fiberbrytare

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Industriell 10/100 / 1000M Fiber Switch , Industriell 10/100 / 1000M SFP-omkopplare , Industriell SFP Port Ethernet Switch

Översikt NT-IN321BF Industrial Gigabit Ethernet Switch-serien är en industristandard 3-ports Gigabit-switch med dubbelfibrerportsredundans, vilket ger 1 port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare en 100 / 1000Base-FX-fiberportar....
Industrial Fast Ethernet PoE Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Märka: Industriell PoE Media Converter med RS485 / 232/422 , Industrial Fast Media Converter med RS485 / 232/422 , Industrial Media Converter med RS485 / 232/422

Översikt N-net NT-IN111D är Industrial Fast PoE Media Converter med RS485 / 232/422. Det ger en 10 / 100Base-T-port, 3 låghastighetsdataporter och en 100Bse-FX-port. Med strikt industriell design är det grundläggande garanti för stabilitet och...
Industriell gigabit fiberbrytare

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

Märka: Industriell Gigabit 6-portar fiberbrytare , Industriell Gigabit 2 Fiber Ports Switch , Industriell Gigabit 4 RJ45 Ports Switch

Översikt NT-IN324 Industrial Gigabit Ethernet Switch-serien är en industristandard 6-port Gigabit Switch. Det ger 4-port 10/100 / 1000BASE-TX Ethernet-portar och ytterligare två 1000Base-FX-fiberportar. Stark industriell design gör sin stabilitet,...
Wholesale Fiber Converter from China, Need to find cheap Fiber Converter as low price but leading manufacturers. Just find high-quality brands on Fiber Converter produce factory, You can also feedback about what you want, start saving and explore our Fiber Converter, We'll reply you in fastest.
Related information
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören