Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Extern Sfp Fiber Media Converter - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 24 Produkter för Extern Sfp Fiber Media Converter)

  • Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter NT-G2100SFP Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 3-port mediaomvandlare Med redundant läge för 2 portar 10/100 / 1000M Media Converter ger mindre än 10 ms redundans av länk för mycket kritiska Ethernet-applikationer. Det redundanta läget stöder automatisk...

    Kontakta nu

  • 4 SFP + L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch

    4 SFP + L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch med 4 SFP + slots NT-50MG48T4XGF är L2 + hanterad switch med 48 portar 10/100 / 1000M Ethernet-portar och 4 10G SFP + -platser med modulära fläktar och strömförsörjning för en hög tillgänglighet arkitektur. Denna Ethernet-omkopplare innehåller Standard Image (SI)...

    Kontakta nu

  • Enkel fibermediekonverterare för dataöverföring

    Enkel fibermediekonverterare för dataöverföring

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Single Fiber Media Converter för dataöverföring, Fast Ethernet Media Converter NT-S1100, Fiber Converter, är en omvandlare för övergång mellan Ethernet-signaler med korta avstånd och optiska signaler för långa avstånd. Fast Media Converter äger enkelfiber och enkelläge vars överföringsavstånd är 20 km till 100...

    Kontakta nu

  • XFP till SFP 10G 3R Repeater

    XFP till SFP 10G 3R Repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 19st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    XFP till SFP 10G 3R Repeater XFP till SFP 10G 3R Repeater är 10G fiber till fiber 3R repeater och transpondrar. Baserat på ett antal av 10 Gigabit Fiber-standarder stöder dessa transpondrar XFP till XFP, SFP + till XFP och SFP + till SFP + fiberanslutningar. XFP till SFP 10G 3R Repeater- transponder är...

    Kontakta nu

  • Ethernet Fiber Media Converter

    Ethernet Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Ethernet Fiber Media Converter N-net NT-1200, Fast Media Converter är en multiport-fibermedieomvandlare, även benämnd obegränsad fiberomkopplare, Fiber To Ethernet Converter har liknande funktioner som vanlig fibermedieomvandlare, när du använder omvandlaren kan alla data från olika portar delas, inse...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M intern Fiber Media Converter

    10 / 100M intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10 / 100M intern Fiber Media Converter NT-S1100D Media Converter är en ny produkt som används för optisk överföring via höghastighets Ethernet. Fiber Converter kan växla mellan tvinnat par och optiskt och vidarebefordra över 10/100 Base-TX och 100 Base-Fx nätverkssegment, tillgodose långdistans-, höghastighets-...

    Kontakta nu

  • 10/100 Mbps industriell POE-fiberomkopplare

    10/100 Mbps industriell POE-fiberomkopplare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 Mbps industriell PoE-fiberomkopplare NT-IN114-serien är quad-port 10 / 100Base-TX till en-port 100Base-FX Industrial Fast Ethernet Media Converter med enkelfiberport och dubbla kopparportar. Omvandlarna kan utöka överföringsavståndet till nätverket upp till 120 km via fiberport och UTP-porten kan fungera...

    Kontakta nu

  • 16 Slot Fiber Media Converter-chassi

    16 Slot Fiber Media Converter-chassi

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 16 Slot Fiber Media Converter Chassis NT-R16 är ett slags kostnadseffektivt rack (2U) som ofta används för att tillhandahålla ström för modulformat medieomvandlare i utrustningsrummet. Olika typer av korttypskonverterare som utvecklats av vårt företag kan sättas in i detta rack, varav de totala kortplatserna är...

    Kontakta nu

  • POE Ethernet Media Converter snabbt

    POE Ethernet Media Converter snabbt

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-IN111D är Industrial POE Ethernet Media Converter snabbt utrustad med en 10 / 100M UTP-port och låghastighetsdata. Det ger en 10 / 100Base-T-port, 3 låghastighetsdataporter och en 100Bse-FX-port. Med strikt industriell design är det grundläggande garanti för stabilitet och genomförbarhet att flexibla...

    Kontakta nu

  • Snabb Ethernet över Coax Converter

    Snabb Ethernet över Coax Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 40 st per kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Fast Ethernet over Coax Converter NT-EP1100 snabbt koax till Ethernet-omvandlare har 1 RJ45- port och 1 BNC- port med ett kompakt metallhus. Denna koax till Ethernet-adapter stöder 1-kanals IP Ethernet-överföring över koax upp till 500 meter. Dess TCP-nätverkskommunikationshastighet kan nå max. I det praktiska...

    Kontakta nu

  • 1-kanals video HD-SDI Over Fiber Video Converter

    1-kanals video HD-SDI Over Fiber Video Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt NT-HD100R-serievideo till optisk sändare / mottagare ger överföring av HD-SDI / SD-SDI / ASI-video och data på lång avstånd. Den maximala överföringsbithastigheten kan nå upp till 1485 Mbps med en kanals riktningsvideo och envägsretur RS485-data. Det är utformat med multitaktiv kabelutjämnare som hanterar...

    Kontakta nu

  • Snabb Ethernet till UTP Wire Converter

    Snabb Ethernet till UTP Wire Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 20 par / CTN

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Fast Ethernet till UTP Wire N-net NT-ENU4100 Ethernet och Power over UTP-kabelomvandlare är en 100M Ethernet-förlängare som överför via UTP-ledningar med 4 RJ45-portar och 1 UTP-port. Den här UTP Ethernet Converter används i två par och stöder power over Ethernet-funktionen PoE (15.4W) och POE + (25.5W). Du...

    Kontakta nu

  • 10G SFP Fiber Media Converter

    10G SFP Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G SFP Fiber Media Converter NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G fibermediumomvandlare är kompletta och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1 000 Mbps och 10G ger N-net fristående 10G mediaomvandlare produkter för olika applikationer och kan...

    Kontakta nu

  • 24 SFP-portar hanterade Ethernet-switchar

    24 SFP-portar hanterade Ethernet-switchar

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 24 SFP Ports Managed Ethernet Switch NT-35M24F4GC Ethernet-switch är en högpresterande L2-hanterad switch med valfri hantering. Baserat på industrinätverk dedikerad kopplingschip som kärna är huvudapplikationen att ge stöd för Ethernet tvålagersbyte för byggandet av campusnätverket, eller med den speciella...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter

    10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 / 1000M Intern Fiber Media Converter NT-3011 är en intern Gigabit Fiber Ethernet Converter. Den här serien använder omkopplingsteknologi för att genomföra mediekonvertering. För närvarande stöder den 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T och 1000Base-SX / LX nätverksanslutning, interkonverterande elektriska...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M Fiber Optic Media Converter

    10/100 / 1000M Fiber Optic Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10/100 / 1000M Fiber Optic Media Converter NT3011 adaptiv Gigabit Ethernet-mediekonverterare 10/100 / 1000Mbps anpassar omkopplingstekniken för att uppfylla mediekonvertering. Den uppfyller standarden IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab. För närvarande stöder det två typer av media...

    Kontakta nu

  • L2 + 24 SFP-portar TP Gigabit Managed Switch

    L2 + 24 SFP-portar TP Gigabit Managed Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net L2 + 24 SFP-portar TP Gigabit Managed Switch NT-35MG24F4GC är en L2 + hanterbar Ethernet-switch med 24 gigabit SFP downlink-portar och 4 gigabit-combo-portar. Sändningsavståndet för denna gigabit-switch kan förlängas från 550 meter till 2 kilometer (multiläge fiber) och upp till 10/20 / 30/40/50/70/120 kilometer...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M Ethernet Over Coax Converter

    10 / 100M Ethernet Over Coax Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 40 st per ctn

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10 / 100M Ethernet Over Coax Converter NT-EN1400 koax till Ethernet-adapter är utformad för att förlänga IP Ethernet-överföring och injicera ström över en befintlig koaxialkabel för avstånd upp till 1500 meter till PoE IP-kamera, PoE trådlös AP och alla 802.3af / på enhet som uppfyller kraven (PD). Den här...

    Kontakta nu

  • Extern 1000M Fiber Media Converter

    Extern 1000M Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 1000M Fiber Media Converter NT-2100 Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 1000M adaptiv full Gigabit Ethernet optisk mediekonverterare som används för optisk överföring via höghastighets Ethernet. 10/100 / 1000M Media Converter kan växla mellan tvinnat par och optiskt och vidarebefordra över 1000 Base-TX...

    Kontakta nu

  • 100KM Gigabit Fiber Media Converter

    100KM Gigabit Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 100KM Gigabit Fiber Media Converter NT-3011 / NT-3011S Gigabit Fiber Ethernet Converter antar switchteknologi för att uppfylla mediekonvertering. 10/100 / 1000M Media Converter uppfyller IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z och IEEE802.3ab standarder. För närvarande stöder Fiber Media Converter Gigabit två typer av...

    Kontakta nu

  • 10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter

    10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100/1000 Standlone Managed Fiber Media Converter N-net NT-LM106, G igabit Media Converter's svarhastighet för operatören snabbas, operatörernas dagliga underhåll och nätverksutgifter reduceras, och serveringskvaliteten hos dem förbättras och ger dig ekonomiska lösningar för medieomvandling mellan fiber och...

    Kontakta nu

  • 10 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter

    10 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    1 0 / 100M Standlone Managed Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Fast Media Converter med låg konsumtion och hög motståndskraft mot elektromagnetisk interferens hos den optiska fibern gör att sändningsavståndet sprids från 100 m till flera decennier KM eller hundra KM, vilket också förbättrar...

    Kontakta nu

  • Hanterad Ethernet Fiber Media Converter

    Hanterad Ethernet Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Hanterad Ethernet Fiber Media Converter N-net NT-LM105, Managed Media Converter är mellan ett 10 / 100Base-Tx-segment och ett 100Base-FX-segment. Media Converter Fiber To Ethernet är främst designat för stora, högre hastighet / bandbredd krävande arbetsgrupper som kräver utvidgning av Ethernet-nätverket. Ethernet till...

    Kontakta nu

  • 10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    10/100 / 1000M fristående fibermediekonverterare N-net NT-LM106SFP är designad för användning med multiläge / enkelläge fiberkabel med LC-Type-anslutningen. RJ45 till SC Managed Gigabit Media Converter Multimode Fiber är nätverkskommunikationsenheten som förverkligar smidig nätverksuppgradering utan extra kostnad....

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site

http://se.nnetswitch.com