Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net High-Tech Co.,Ltd

10g Sfp Till Sfp 3r Repeater - tillverkare, fabrik, leverantör från Kina

(Totalt 21 Produkter för 10g Sfp Till Sfp 3r Repeater)

  • 10G SFP till SFP 3R repeater

    10G SFP till SFP 3R repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    1.Översikt NT-XG002 / NT-XG020 / NT-XG011 serien är 10G fiber till fiber 3R repeater och transpondrar. Baserat på ett antal 10 Gigabit Fiber-standarder, stöder dessa transpondrar XFP till XFP, SFP + till XFP och SFP + till SFP + fiberanslutningar. Transponderna är protokollgenomskinliga, vilket ger 3R...

    Kontakta nu

  • 10G SFP till SFP 3R repeater

    10G SFP till SFP 3R repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt På Gb-nivå kan designers inte helt enkelt förstärka signalen för att lösa problemet med signalförlust, eftersom detta kommer att öka strömförbrukningen och få ögondiagrammet att stängas. T-XG002 / T-XG020 / T-XG011-serien är 10G SFP till SFP 3R-repeater, fungerar som fiberläge-omvandlare eller fiberrepeater...

    Kontakta nu

  • Snabb Ethernet till UTP Wire Converter

    Snabb Ethernet till UTP Wire Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 20 par / CTN

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Fast Ethernet till UTP Wire Passiv EOC-överföringsteknik är att använda egenskaperna hos kabel-TV-signalöverföring i frekvensområdet 111 ~ 860MHz, basbandsdatasignalöverföring i frekvensområdet 0 ~ 20MHz, med användning av två / fyra konvertering, hög / låg passfiltrering och annan teknik Datasignalen mappas...

    Kontakta nu

  • 48 portar Gigabit Smart Managed Switch 10G Uplink

    48 portar Gigabit Smart Managed Switch 10G Uplink

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Papperspaket, 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 48 portar Gigabit Smart Managed Switch 10G Uplink NT-50MG48T4XGF är en L2 + hanterbar switch som fostrar 48 10/100 / 1000M bas-T-portar och 4 10G uplink SFP + -portar. Denna Ethernet-switch är utrustad med en komplett serie L2-funktioner, inklusive IGMP-snooping, portspegling, Spanning Tree Protocol (STP) och...

    Kontakta nu

  • L2 + 24 SFP-portar TP Gigabit Managed Switch

    L2 + 24 SFP-portar TP Gigabit Managed Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net L2 + 24 SFP-portar TP Gigabit Managed Switch NT-35MG24F4GC är en L2 + hanterbar Ethernet-switch med 24 gigabit SFP downlink-portar och 4 gigabit-combo-portar. Sändningsavståndet för denna gigabit-switch kan förlängas från 550 meter till 2 kilometer (multiläge fiber) och upp till 10/20 / 30/40/50/70/120 kilometer...

    Kontakta nu

  • 4 SFP + L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch

    4 SFP + L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 4 st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 2000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net L2 + Managed 48 Ports Gigabit Switch med 4 SFP + slots NT-50MG48T4XGF är L2 + hanterad switch med 48 portar 10/100 / 1000M Ethernet-portar och 4 10G SFP + -platser med modulära fläktar och strömförsörjning för en hög tillgänglighet arkitektur. Denna Ethernet-omkopplare innehåller Standard Image (SI)...

    Kontakta nu

  • Industriell 10 / 100M Ethernet till Fiber PoE Ethernet-switch

    Industriell 10 / 100M Ethernet till Fiber PoE Ethernet-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt Tre nivåer konceptredaktör Länklager Använd MAC-adressen för att slutföra ramen. NT-IN124 Industrial Switch är N-net-hanterad 2-fiber POE-switch med 6 portar. Den stöder 4-port 10 / 100BASE-T och 2-port 100Base-X. Strömställarens IP-adress används för hanteringsändamål. Växlarens IP-adress är faktiskt VLAN: s...

    Kontakta nu

  • Industriell fiber till koppar 10 / 100M PoE Media Converter

    Industriell fiber till koppar 10 / 100M PoE Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt (2) VLAN-trunkingprotokoll: Det finns två typer av VLAN-trunkningsprotokoll: Den N-net NT-IN122 Industrial Ethernet Switch serien är 2-Port Industrial Fast Ethernet Redundant Media Converter som stöder konvertering vara t lan enda port 10 / 100Base-TX och dubbla portar 100Base-FX. ISL (Inter-Switch Link): ISL...

    Kontakta nu

  • 24 SFP-portar hanterade Ethernet-switchar

    24 SFP-portar hanterade Ethernet-switchar

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 24 SFP Ports Managed Ethernet Switch Därför är praxis för många företag att huvudnätet är optisk fiber, och överföringsmediet för det interna LAN är i allmänhet koppartråd och tvinnat par. NT-35M24F4GC Ethernet-omkopplare är en högpresterande L2-hanterad switch för valfri nätverkshantering. Men hur ansluter jag...

    Kontakta nu

  • 10G 48 portar hanterad Ethernet-switch

    10G 48 portar hanterad Ethernet-switch

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G 48 portar hanterad Ethernet-switch NT-50MG48T4XGF Ethernet-switch ger 48 10/100 / 1000M Ethernet-portar och 4 uplink 10G SFP + -portar, med flerskiktsutbytarkapacitet och kapacitet för vidarekoppling. Hanterade switchar tillhandahåller policybaserad QoS (Service of Quality). Användare kan ställa in...

    Kontakta nu

  • Snabb Koax till Ethernet-omvandlare

    Snabb Koax till Ethernet-omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 20 par / CTN

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Fast Coax till Ethernet Converter EOC (Ethernet Over Cable) är en åtkomstteknologi baserad på kabel-tv-koaxialkabelnätet med Ethernet-protokollet. NT-EP1100 snabbt koax till Ethernet-omvandlare har 1 RJ45- port och 1 BNC- port med ett kompakt metallhus. Grundprincipen är att använda en specifik...

    Kontakta nu

  • 10G XFP till SFP 3R repeater

    10G XFP till SFP 3R repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt För att övervinna överföringsstörningar och förlust införs en utjämnare i sändtagarsystemet. Efter utjämningskorrigering kan systemegenskaperna korrigeras och kompenseras för att minska påverkan av inter-symbolstörningar, så att det kan anpassa sig till kanalens slumpmässiga förändringar. T-XG002 / T-XG020 /...

    Kontakta nu

  • 10G XFP till XFP 3R Repeater

    10G XFP till XFP 3R Repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: Kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G XFP till XFP 3R Repeater Data som sänds i kanalen ger oundvikligen inter-symbolstörningar och olika bruseffekter. Vid hög hastighet kommer störningen att bli mer uppenbar. NT-XG002 Fiber Media Converter ansluter transparent 10 Gigabit Ethernet-länkar över multimode- eller singelfunktionsfiber. Varje...

    Kontakta nu

  • 10G XFP Port Media Converter

    10G XFP Port Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G XFP Port Media Converter Varje höghastighetssändtagare inkluderar två kanaler, en sändare och en mottagare. Sändaren och mottagaren är sammansatt av ett fysiskt kodande underskikt (PCS, p-fält si-cal kodande underskikt) och ett fysiskt medium ytterligare underskikt (PMA, fysisk-kalium extra underlag) består...

    Kontakta nu

  • fibermediumomvandlare 10g

    fibermediumomvandlare 10g

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt I layouten visar intensiteten hos den reflekterade energin en diskontinuitet nära slutet. En av de viktigaste applikationerna är att ansluta egenutvecklad mottagarutrustning till CWDM eller DWDM när dessa "färgade" optiska moduler inte är tillgängliga för den egenutrustade utrustningen. Teknik med...

    Kontakta nu

  • XFP till SFP 10G 3R Repeater

    XFP till SFP 10G 3R Repeater

    • Märke: N-net

    • Förpackning: 19st per tecknad film

    • Supply Förmåga: 5000 pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    XFP till SFP 10G 3R Repeater När enhetens sändtagarkanal fungerar överförs de utmatade parallella data i FPGA-arkitekturen genom sändaren PCS och PMA och konverteras slutligen till seriedata och skickas ut. XFP till SFP 10G 3R Repeater är 10G fiber till fiber 3R repeater och transpondrar. Baserat på ett antal av 10...

    Kontakta nu

  • Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net Extern 10/100 / 1000M SFP Port Media Converter I ett chip finns det analoga och digitala signaler samtidigt, det är lätt att producera kraftsynkroniseringsbuller, markstopp och signalövergång. NT-G2100SFP Gigabit Fiber Ethernet Converter är en 3-port mediaomvandlare Med redundant läge för 2 portar.10 / 100 /...

    Kontakta nu

  • RS485 / RS422 / RS232 serie till Ethernet-omvandlare

    RS485 / RS422 / RS232 serie till Ethernet-omvandlare

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    Översikt RS232 / 485/422 seriell till Ethernet-server är en Ethernet TCP / IP-protokollkompatibel dubbelriktad överföringsutrustning, som ändrar traditionell seriell till nätverkskommunikation, kan direkt komma åt seriella enheter via nätverket via programvara. Kompakt designade, hållbara, användarvänliga gränssnitt...

    Kontakta nu

  • 10G SFP Fiber Media Converter

    10G SFP Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: paket

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G SFP Fiber Media Converter NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G fibermediumomvandlare är kompletta och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1 000 Mbps och 10G ger N-net fristående 10G mediaomvandlare produkter för olika applikationer och kan...

    Kontakta nu

  • 10G Intern Fiber Media Converter

    10G Intern Fiber Media Converter

    • Märke: N-net

    • Förpackning: kartong

    • Supply Förmåga: 50000

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    N-net 10G Intern Fiber Media Converter NT-XG101 / XG110-serien kopplar fiber till koppar 10Gbps Ethernet, fungerar som fiber-till-kopparkrets för långdistansöverföring. Det är en mediekonverterare för nätverksskelettet (SAN, LAN, MAN), som kan användas i telekommunikationsrum, FoU-laboratorium, datacenter etc. 10G...

    Kontakta nu

  • 2FX till 1Tx Industrial Fast Ethernet Media Converter med fiberredundans

    2FX till 1Tx Industrial Fast Ethernet Media Converter med fiberredundans

    • Märke: N-net

    • Supply Förmåga: 5000pcs around 10-20 days

    • Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

    • Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    2FX till 1Tx Industrial Fast Ethernet Media Converter med fiberredundans N-net NT-IN121BF är en 2FX till 1Tx Industrial Fast Ethernet Media Converter med fiberredundans. Den stöder dipfunktionen, efter att du kopplat på dipbrytaren medan en fiberport bryts ner, kan den automatiskt växla till en annan fiberport för att...

    Kontakta nu

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong

Mobile Site