Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Media Converter > 10g Fiber Media Converter > 10G XFP till XFP 3R Repeater

10G XFP till XFP 3R Repeater

10G XFP till XFP 3R Repeater

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-XG002

    Sändningshastighet: Andra

    Hamnar: ≦ 8

    Ethernet Port QTY: 1

    Fiber Type: Dual Fiber, Single Mode, Multi Mode, Single Fiber

    Wavelength: 850nm, 1550nm, 1310nm

    Connector Type: LC

    Distance: 550m, 2km, 20km, 40km, 60km, 80km, 100km, 120km

    Power Supply: 220V

    MTBF: 100000

    Working Temperature: -20~70℃

    Dimension: 9.5cm*7cm*2.5cm

    Package Info: 36pcs/carton Size:48cm*36cm*39cm

    Capacity: 5000pcs/day

    Warranty: 3 Years

    Weight: 0.16kg

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 5000pc/day

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,Express

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8517622990

    Hamn: Shenzhen,Yantian

Produktbeskrivning

N-net 10G XFP till XFP 3R Repeater

NT-XG002 Fiber Media Converter ansluter transparent 10 10 Gigabit Ethernet-länkar över multimodfibrer eller enkelläge. Varje fiberoptisk omvandlare har två pluggbara sändtagarportar för XFP till XFP, NT-XG002 stöder dessutom 10/100/1000/10000 hastighetskonvertering.

XFP till XFP-omvandling uppnås genom att sätta in XFP-fibersändtagare som stöder multimod- och enkelmodsfibrer, inklusive CWDM / DWDM-våglängder.

De tomma sändtagarportarna på NT-XG002 Fiber Optic Media Converter möjliggör flexibla nätverkskonfigurationer för att uppfylla alla krav med hjälp av olika 10G-sändtagare levererade av N-net eller andra tillverkare.



10G Fiber Media Converter-funktioner



  1. 3R Repeater
  2. Stöd Jumbo Frame
  3. Transparent transmission och mycket låg fördröjning
  4. Stöd ITUT föreskriven DWDM / CWDM våglängd
  5. Stöd DMI-funktion för SFP + / XFP-fibermodul
  6. Stöd PRBS31 Mönster Generator och Checker funktion
  7. Support Loopback testfunktion
  8. Stöd för het pluggning
  9. Full State Led-display
  10. Enkel installation



Lite Fiber Media Converter Packing Condition


10G repeater


Specifikationer för Ethernet Converter


 Parameter

 Specifications

Equipment function

3R Repeater

Transmission Speed

10Gb/s ( 9.95Gb/s-11.35Gb/s )

Protocols

IEEE802.3ae

Access Type

10G LAN/ 10G WAN

Interface Type

A Type: SFP+ To/From SFP+

B Type: SFP+ To/From XFP

C Type: XFP To/From XFP

Transmission Distance

SFP+ module: Up to 80Km

XFP module: Up to 80Km

Maximum Packet

Forwarding Rate

14,880,950/S

Network information

•  SFP+ or XFP fiber module detection

•  Link status detector

•  Enable/Disabled Loopback test function

•  Enable/Disable PRBS Generator and checker function

•  Rate select ( 10Gbase-Lan or Wan )

Power requirement

AC 100V~240V or DC -40~50V

Power consumption: ≤6W

Work Environment

Operating Temp: 0~ +50 ℃

Storage Temp: -10~ +70 ℃

Humidity: 5%~90% ( non-condensing )

Dimension

Standalone : 156mm ( W ) × 128mm ( D ) × 32mm ( H )


Fiber Converter Beställningsinformation


Model

Description

T-XG002

10G XFP to XFP standalone

T-XG020

10G SFP+ to SFP+ standalone

T-XG011

10G XFP to SFP+ standalone

Produktkategorier : Media Converter > 10g Fiber Media Converter

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong