Kommunicera med leverantören? Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören

Shenzhen N-net Technology Co.,Ltd

Produkter

Home > Produkter > Media Converter > 10g Fiber Media Converter > 10G SFP Fiber Media Converter

10G SFP Fiber Media Converter

10G SFP Fiber Media Converter

Betalning Typ: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Min. Beställ: 1 Piece/Pieces
Leverans Time: 4 dagar

Grundläggande information

    Modell nr: NT-XG110

    Communication Mode: Full-Duplex & Half-Duplex

    Typ: Ethernet Switch

    Hamnar: ≦ 8

    Sändningshastighet: Andra

    Rate: 10 G

    Port: SFP

    Warranty: 3 Years

    Working Temperature: -20-70 Degree

    MTBF: 100000 Hours

Additional Info

    Förpackning: paket

    Produktivitet: 50000

    Märke: N-net

    Transportfordon: Ocean,Land,Air,EXPRESS

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 50000

    Certifikat: CE, FCC,ISO9001

    HS-nummer: 8517622990

    Hamn: Shenzhen

Produktbeskrivning

N-net 10G SFP Fiber Media Converter


NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G fibermediumomvandlare är kompletta och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1 000 Mbps och 10G ger N-net fristående 10G mediaomvandlare produkter för olika applikationer och kan tillämpas enligt din ideala nätverkstopologi. stöder olika gränssnitt som UTP, SFP, SFP +, XFP etc. Alla dessa gränssnitt är utvecklade för att stödja protokoll som 100Base-Tx, 1000Base-T, 10GBase-T och 10GBase-LR, 10GBase-SR, vilket gör ditt nätverk mer komplett och solid.

10G Omanaged Ethernet Media Converter- funktioner


  1. Diversifierade gränssnitt inklusive SFP +, RJ45 och XFP.
  2. Stöder prestanda för 3R (Re-generation, Re-timing, Re-shaping) för att utöka nätverkskabelns täckning
  3. Stöder Jumbo-ram
  4. Ge tillförlitlig långdistansanslutning.
  5. Kompakt design, plug and play.


10G Fiber Optic Media Converter Specifikationer


Parameter

Specifications

Connector

LC, SFP+ and XFP interface( optional)

Traffic Format

10 Gigabit Ethernet LAN(10.3125Gbps)

Standard

IEEE 802.3ae 10GBase-LR

IEEE 802.3ae 10GBase-SR

IEEE 802.3an 10GBase-T

IEEE 802.3ab 1000Base-T

IEEE 802.3z  1000Base-x

Jumbo Frame

9KB

Conversion means

L1 Pass-Through mode

Wavelength

SM:9/125μm

MM:50/125μm OC3

Transmission distance

Fiber port : Multi-mode Max to 260m,Single-mode Max to 40Km

UTP port: Category-6A twisted pairs Max to 100m

Indications

LED (Power, TPLink, FXLink, TX, RX, P-IN)

Power Input

Internal power supply: AC220V 

Power Consumption

<7W

Dimensions

Card:112.8 x 77.2 x 23mm ( D x W x H) ,

Standalone: 156 x 128x 32mm ( D x W x H)

Operating temperature

 -10~55ºC

Operating humidity

 5%~90%  non-condensing

10G Omanagerad Ethernet Media Converter- applikation


10G media converter



Produktkategorier : Media Converter > 10g Fiber Media Converter

Skicka förfrågan

Milla Lin

Ms. Milla Lin

E-post:

szjl@n-net.com.cn

Skicka förfrågan

Tel:86-755-83874688

Fax:86-755-3329728

Mobiltelefon:+8615999563479Contact me with Whatsapp

E-post:szjl@n-net.com.cn

Adress:5-6 floor, C Building, Yiyuantong Industrial Zone,Xuexiang Community, Bantian, Longgang District, Shenzhen, Guangdong