http://se.nnetswitch.com
Home > Produkter > Media Converter > 10g Fiber Media Converter

10g Fiber Media Converter

Produkt kategori av 10g Fiber Media Converter, vi är specialiserade tillverkare från Kina, 10G Fiber Media Converter Fiber Optic Media Converter leverantörer / fabrik, grossist hög kvalitet produkter Fiber Optic Converter FoU och tillverkning, har vi den perfekta kundservice och teknisk support. Ser fram emot ert samarbete!
10G Intern Fiber Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: kartong

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE,FCC,ISO9001

N-net 10G Intern Fiber Media Converter NT-XG101 / XG110-serien kopplar fiber till koppar 10Gbps Ethernet, fungerar som fiber-till-kopparkrets för långdistansöverföring. Det är en mediekonverterare för nätverksskelettet (SAN, LAN, MAN), som kan...
10G XFP Port Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: paket

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

N-net 10G XFP Port Media Converter NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G XFP port 10G fiberoptisk mediekonverterad oövervakad är komplett och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och carrier Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på...
10G SFP Fiber Media Converter

Märke: N-net

Förpackning: paket

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

N-net 10G SFP Fiber Media Converter NT-XG110 / NT-XG101-serien 10G fibermediaomvandlare är komplett och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och carrier Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1000Mbps och 10G, erbjuder...
10G XFP till XFP 3R Repeater

Märke: N-net

Förpackning: Kartong

Supply Förmåga: 5000PCS around 10-20 days

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

N-net 10G XFP till XFP 3R Repeater NT-XG002 Fiber Media Converter kopplar uppkopplat 10 Gigabit Ethernet-länkar över multimode eller single mode fiber. Varje fiberoptisk omvandlare levereras med två pluggbara transceiverportar för XFP till XFP,...
10G XFP till SFP 3R repeater

Märke: N-net

Förpackning: paket

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Översikt T-XG002 / T-XG020 / T-XG011-serien är 10G XFP till SFP + 3R-repeater, funktion som fibermodusomvandlare eller fiberåtergivare för långdistansöverföring. Det är en mediekonverterare för nätverksskelett (SAN, LAN, MAN) med 1310nm / 1550nm /...
10G SFP till SFP 3R repeater

Märke: N-net

Förpackning: paket

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Översikt T-XG002 / T-XG020 / T-XG011-serien är 10G SFP till SFP 3R-repeater, funktion som fiberlägesomvandlare eller fiberåtergivare för långdistansöverföring. Det är en mediekonverterare för nätverksskelettet (SAN, LAN, MAN) med 1310nm / 1550nm /...
fibermediaomvandlare 10g

Märke: N-net

Förpackning: paket

Supply Förmåga: 50000

Min. Beställ: 1 Piece/Pieces

Certifikat: CE, FCC,ISO9001

Översikt En av de stora applikationerna är att ansluta proprietary transceiverutrustning till CWDM eller DWDM när dessa "färgade" optiska moduler inte är tillgängliga för den proprietära utrustningen. 10G fiber Media Converter med full...
Kina 10g Fiber Media Converter Leverantörer
10GbE Media Converters förbinder genomgående 10 Gigabit Ethernet-länkar via multimode eller single mode fiber. Varje 10G Media Converter levereras med pluggbara transceiver portar som stöder fiber till fiber, koppar till fiber eller koppar till koppar media conversion.10G Media Converter är komplett och mångsidiga lösningar för applikationen som FTTx, CWDM och carrier Ethernet. Med de diversifierade hastigheterna på 1000Mbps och 10G, erbjuder N-Net fristående 10G-mediakonverteringsprodukter för olika applikationer och kan appliceras enligt din ideala nätverkstopologi.
N-net 10G media converter stöder olika gränssnitt som UTP, SFP, SFP +, XFP etc. Alla dessa gränssnitt utvecklas för att stödja protokoll som 100Base-Tx, 1000Base-T, 10GBase-T och 10GBase-LR, 10GBase- SR, vilket gör ditt nätverk mer komplett och solidt.
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Milla Lin Ms. Milla Lin
Vad kan jag göra för dig?
Chat Nu Kontakta leverantören